آموزشگاه آشپزی در تهران
تور آنتالیا
ویزای تایوان
قیمت تور کانادا
تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
تحقيقات و پژوهش
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :م
تاريخ: ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۹:۱۰

گزارش آزمايشگاه Logo PLC

گزارش آزمايشگاه Logo PLC

فرمت فايل : doc

حجم : 2524

صفحات : 15

گروه : فني و مهندسي

توضيحات محصول :

گزارش آزمايشگاه  Logo PLC

شش آزمايش انجام شده همراه توضييحات

كليد روشنائي راه پله

تايمر هفتگيWeekly timer

Wiping relay ( pulse output )- خروجي - پالسي

تايمر تاخير در خاموشيoff – delay 

تايمر تاخير در وصل(on – delay )                               

توضييحات عناصر برنامه نويسي

 

يك نمونه از متن اين مجموعه:

 

 

 

 

 

 

قيمت محصول : 5000 تومان

دانلود
برچسب

گزارش آزمايشگاه Logo PLC

موضوع:
برچسب‌ها: گزارش آزمايشگاه Logo PLC،

نويسنده :م
تاريخ: ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۸:۴۱

گزارش كارورزي بررسي سيستم بانك ملي

گزارش كارورزي بررسي سيستم بانك ملي

فرمت فايل : doc

حجم : 65

صفحات : 49

گروه : حسابداري

توضيحات محصول :

گزارش كارورزي بررسي سيستم بانك ملي

تاريخچه:

قبل از بررسي تاريخ و پيشينه تاسيس بانك ملي ، بصورت خلاصه مروري بر نحوه پيدايش بانك و بانكداري در ايران مي پردازيم.

در عصر صفويه صرافي هايي معتبر در ايران سامان يافته بودند كه با سقوط دولت صفوي و نظام اداري اصفهان از هم پاشيدند . در دوره قاجاريه عده اي صراف با يك نظام عقب مانده متناسب با ديگر نمادهاي حكومتي عمدتا بروات با بهره گزاف و حواله پول از ثمري به ثمر ديگر در ازاي دريافت كارمزد مشغول بكار بودند .كه اين حوالجات در حكم اسكناس بوده و بيچك ناميده مي شود فكر تاسيس در بين متفكران و سرمايه داران ايران از جمله ميرزا ملك خان و حاج امين الغرب كه از بين متفكران و روشن فكران دوره ناصر الين شاه بودند شايع بود .سر انجام در سال 1267 شمسي يك موسسه انگليسي بانك جديد شرق را در ايران  تاسيس نموده كه منجر به  تاسيس بانك شاهنشاهي گرديد و امتياز نشر اسكناس را در ايران به دست آورد و بدين ترتيب بانك شاهنشاهي عرضه پول و سرمايه و بانكداري در ايران شد و اين سر آغازي شد براي فعاليت بانكداري در ايران  شد.

با اين مقدمه به روز تاسيس بانك ملي و تحولات مربوطه مي پردازيم.

انديشه تاسيس بانك ملي در ايران به عهد قاجاريه باز ميگردد كه ميرزا ابراهيم خان معلون الدوله وزير تجارت وقت قصد داشت بانك فلاحتي با سرمايه خود ايرانيان افتتاح نمايد كه متاسفانه صورت خارجي به خود گرفت در شهريور 1309 وزارت ماليه وقت قانوني را از تصويب گذراند كه به موجب اين قانون وزارت ماليه از سال 1309 تا ده سال مي بايست هر سال مبلغي كه كمتر از پانصد هزار تومان نمگيرديد را براي تشكيل بانك فلاحتي به بانك ملي پرداخت نمودند در اين قانون ذكر شده بود كه اهميت بانك فلاحتي شايد از ايجاد بانك ملي كمتر نباشد و براي يك مملكت  ملي جزء واجبات شمرده ميشود .

در ماده سوم قانون مزكور پيش بيني شده بود هر گاه دامنه معاملات صندوق فلاحتي توسع يابد موسسه مزبور تبديل به بانك مستقل خواهد شد.در مواردي از اين قانون نيز در حوزه فعاليت شعبه فلاحتي معين شده بود.

در فاصله سالهاي 1309 تا 1312 دامنه فعاليت مثبت و معاملات شعبه فلاحتي با همت و تلاش  معدود كاركنان ، اين شعبه ارتقاء پيدا كرد و به همين منظور بانك ملي پيشنهاد تاسيس بانك فلاحتي ايران را به هيات دولت ارايه داد كه نهايتا در تاريخ 21/3/1312 اجازه تاسيس بانك فلاحتي و صنعتي يا سرمايه اوليه بيست ميليون ريال در مجلس شوراي ملي تصويب گرديد .

به لحاظ كمبود نيروهاي انساني متخصص در ايران كاركنان اوليه بانكها از بين مستشاران خارجي انتخاب ميشدند و با ملاحظه جميع مسائل روز كارل آكر آلماني به عنوان اولين مدير عامل بانك فلاحتي و صنعتي انتخاب گرديد كه البته سوابق و مستندات موجود نشان مي دهد عملكرد شايسته اي داشته و صادقانه خدمت كرده است.در اواخر سال 1318 بانك فلاحتي  با تصويب عئيت مديران به بان ملي و پيشه و هنر ايران تغيير نام پيدا كند و در سال 1341 با دستور هئيت وزير وقت مرحوم دكتر محمد مصدق بانك ملي پيشه وهنر ايران را به بانك ملي ايران تبديل كرد كه در سال 1342 هيئت وزيران نام بانك را به بانك اعتبارات ملي و عمران روستايي نغيير نام دادند و بلاخره در تاريخ 22/10/1348 قانون تشكيل بانك تعادل ملي از تصويب گذشت و اين نام تا سال 1358 دوام آورد .و در سال 1345 به موجب قانون مجلس سنا و ملي صندوق توسعه ملي تاسيس گرديد هدف از تشكيل اين صندوق تشويق بخش خصوص براي سرمايه گذاري در بخش ملي و دامپروري ، بسط و ترويج ملي تجاري و عمران اراضي و همچنين با هدف كمك به توسعه اقتصادي صادرات و تحولات ملي بوده است.صندوق توسعه ملي در دي ماه 1352 به بانك توسعه ملي تبديل و تا سال 1358 به فعاليت خود ادامه داد.

در سال 1358 و پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران مصوبه مجمع عمومي بانكها با استناد به ماده 17 لايحه قانون اداري امور بانكها مصوب شوراي محترم انقلاب اسلامي ايران بان ملي از ادغام بانكهاي تعاون ملي و توسعه ملي ايران تشكيل و اساسنامه آن در تاريخ 24 تير ماه 1359 به تصويب مجمع عمومي بانكها رسيد.اين بانك به عنوان تنها بانك تخصصي در بخش ملي از ابتداي تاسيس تا كنون در جهت تامين اعتبارات خرد و كلان بخش ملي فعاليت داشته و مجري سياستهاي دولتها در اين قسمتها بوده است.

از مهمترين فعاليتهاي بانك تاسيس صندوق هاي در سالهاي 1319 بوده است كه با الهام از روش مربوط در فرانسه صورت گرفته است مشكل خرده مالكان و كشاورزان كه به دليل عدم ارائه وسقه ملكي و ثلتي بلامانع و وجود تزريقات طولاني براي پرداخت وام و پراگندگي روستاها و مزارع نم توانستند از اعتبارات استفاده نمايند از جمله مسائل مهم و قابل ذكر در تاريخچه بانك ملي نام بلند آوازه استاد سيد محمد حسين بهجت تبريزي متخلص به شهريار مي باشد كه قسمتي از عمر خود را در بانك سپري نموده اندكه خود در اين باره فرمودند "شكر دارم كه اگر خدمت بانكي كردم خدمت در بانك ملي بود "و هم اكنون دست نوشته ها و دفاتر كل شعبه تبريز كه با خط زيباي استاد و به زبان تركي تحرير گرديده اند و در موزه بانك ملي موجود است

قيمت محصول : 15000 تومان

دانلود
برچسب

گزارش كارورزي بررسي سيستم بانك ملي سيستم بانك ملي گزارش كارورزي بررسي سيستم بانك

نويسنده :م
تاريخ: ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۸:۱۶

پايان نامه رقابت در بازار و محافظه كاري مشروط در گزارشگري مالي

پايان نامه رقابت در بازار و محافظه كاري مشروط در گزارشگري مالي

فرمت فايل : doc

حجم : 125

صفحات : 133

گروه : علوم انساني

توضيحات محصول :

پايان نامه رقابت در بازار و محافظه كاري مشروط در گزارشگري مالي

چكيده

 

در اين پژوهش ارتباط بين ساختارهاي رقابتي محصولات و ساختارهاي تأمين مالي با محافظه كاري مشروط در گزارشگري مالي مورد ارزيابي قرار گرفته است از عوامل مهم اتخاذ رويكردهاي محافظه كارانه، افزايش فشارهاي رقابتي مي باشد. اما اتخاذ رويكرد محافظه كاري باعث كاهش انتظارات از عملكرد آتي واحدهاي تجاري نيز مي باشد. اين تحقيق متشكل از دو بخش است، در بخش اول ارتباط بين ساختارهاي رقابتي محصولات و محافظه كاري مشروط بررسي شده است و در بخش دوم نيز ارتباط بين ساختارهاي تأمين مالي و محافظه كاري مشروط مورد ارزيابي قرار گرفته است براي اين منظور از اطلاعات شركت هاي عضو بورس تهران بر روي سال هاي 1380 تا 1388 استفاده شده است. جهت سنجش محافظه كاري مشروط از مدل باسو (1997) استفاده شده است و جهت ارزيابي اثر رقابت و تأمين مالي بر روي محافظه كاري مشروط، ساختارهاي رقابتي و تأمين مالي به مدل باسو اضافه شده اند. رقابت حالت چند بعدي دارد كه مهمترين آنها شامل قابليت جانشيني، حجم تقاضا، موانع ورود، نسبت تمركز وتعداد شركت مي باشند. ارتباط بين ابعاد پنجگانه رقابت و محافظه كاري مشروط در قالب پنج فرضيه اختصاصي بررسي شده است سپس با استفاده از اين ابعاد، متغير تركيبي براي سنجش رقابت به دست آمده و در قالب فرضيه  كلي ، ارتباط بين رقابت و محافظه كاري مشروط حسابداري بررسي شده است.

 

آزمون فرضيه هاي اختصاصي بيانگر اين است كه بر خلاف انتظار بين قابليت جانشيني ومحافظه كاري مشروط  ارتباط معكوس و معنادار وجود دارد ارتباط بين حجم تقاضا و تعداد شركتهاي عضو صنايع با محافظه كاري مشروط مطابق انتظار، مثبت و معنادار است. همچنين ارتباط بين موانع ورود و محافظه كاري مشروط مطابق ميل، معكوس و معنادار است نهايتاً بين نسبت تمركز و محافظه كاري مشروط بر اساس پيش بينيها ارتباط معكوس، ولي ضعيف مشاهده مي شود. آزمون فرضيه كلي نيز نشان داد بين ساختارهاي رقابتي محصولات و محافظه كاري مشروط در گزارش گري مالي ارتباط مثبت و معنادار وجود دارد. نتايج بخشدوم تحقيق نشان داد كه شركت هايي كه از طريق بدهي هاي بلند مدت تأمين مالي مي كنند بر خلاف انتظار نه در دورهي تأمين مالي و نه در دوردهي قبل از آن سطح محافظه كاري مشروط را كاهش نمي دهند اما شركت هايي كه از طريق حقوق صاحبان سهام تأمين مالي مي كنند مطابق انتظار هم در دوره تأمين مالي و هم در دوره قبل از آن، سطح محافظه كاري مشروط در گزارش گري مالي را كاهش مي دهند.

 

واژگان كليدي: ساختارهاي رقابتي محصولات؛ ساختارهاي تأمين مالي؛ محافظه كاري مشروط؛ و انتظارات بازار سرمايه.

فهرست:

چكيده
واژگان كليدي
فصل اول
كليات تحقيق
1-1.مقدمه
1-2 تشريح و بيان موضوع
1-3. اهميت و ضرورت انجام تحقيق
1-4. نتايج مورد انتظار و اهداف اساسي پژوهشي
1-5. استفاده كنندگان از نتايج پايان نامه
1-6-فرضيه هاي تحقيق
فرضيه كلي:
فرضيه هاي اختصاصي:
1-7.روش تحقيق
1-7-1. بخش اول: بررسي ارتباط بين ساختارهاي رقابتي و محافظه كاري مشروط حسابداري
1-7-2بخش دوم: بررسي ارتباط بين ساختارهاي تأمين مالي ومحافظه كاري مشروط حسابداري
1-8. مدلهاي تحقيق
1-8-1. مدل مورد استفاده براي سنجش معيار محافظه كاري مشروط حسابداري
1-8-2-مدل مورد استفاده براي بخش اول تحقيق: بررسي ارتباط بين ساختارهاي رقابتي ومحافظه كاري مشروط حسابداري
1-8-3-مدل مورد استفاده براي بخش دوم تحقيق: بررسي ارتباط بين ساختارهاي تأمين مالي و محافظه كاري مشروط حسابداري
1-9 متغيرهاي تحقيق
1-9-1. متغيرهاي مربوط به بخش اول:
متغير وابسته:
متغيرهاي مستقل:
متغيرهاي مربوط به ابعاد رقابت ابعاد پنج گانه رقابت
متغيرهاي كنترلي
1-9-2. متغيرهاي مربوط به بخش دوم:
متغير وابسته:
متغيرهاي مستقل:
متغيرهاي كنترلي:
1-10. تعريف واژگان كليدي
1-11-خلاصه فصل
1-12.چهارچوب فصول بعد
فصل دوم
مباني نظري و ادبيات تحقيق
2-1.مقدمه:
2-2. مفيد بودن اطلاعات مالي
2-3. مفهوم محافظه كاري
2-4.ديدگاه هاي محافظه كاري
2-4-1.ديدگاه قراردادي
2-4-2-ديدگاه دعاوي حقوقي
2-4-3.ديدگاه تقاضاي منظم محافظه كاري
2-4-4. ديدگاه مالياتي
2-4-5ديدگاه هزينه هاي سياسي
2-4-6.رقابت در بازار
2-5. انواع محافظه كاري
2-5-1.محافظه كاري نامشروط
2-5-2. محافظه كاري مشروط
2-6. اندازه گيري محافظه كاري
2-6-2.معيار محافظه كاري مبتني بر ارزش هاي بازار
2-6-3.معيارهاي محافظه كاري مبتني بر اقلام تعهدي
2-6-4.معيار چولگي منفي توزيع سود وجريان هاي نقدي
2-7.عوامل مؤثر بر محافظه كاري
2-8.رقابت در بازار
2-9.محافظه كاري حسابداري و ساختارهاي رقابتي محصولات
2-10. انواع رقابت و محافظه كاري حسابداري
2-10-1. محافظه كاري حسابداري و رقابت براي جلوگيري از ورود رقباي جديد (بالقوه)
2-10-2. محافظه كاري حسابداري و رقابت با شركاي (رقباي) حاضر در صنعت (بالفعل)
2-11.اندازه گيري رقابت
2-12.تامين مالي و محافظه كاري حسابداري
2-13. پيشينه تحقيق
2-13-1. تحقيقات خارجي
2-13-2. تحقيقات داخلي
2-14. خلاصه فصل
فصل سوم
روش تحقيق
3-1.مقدمه
3-2.روش تحقيق
3-3. جامعه آماري
3-4 نمونه آماري
3-5. فرضيه ها و مباني نظري آن ها
3-5-1. بخش اول بررسي ارتباط بين ساختارهاي رقابتي محصولات و محافظه كاري مشروط حسابداري
3-5-2. بخش دوم؛ بررسي ارتباط بين ساختارهاي تامين مالي و محافظه كاري مشروط
3-6. طريقه استخراج مدل ها
3-6-1. مدل مورد استفاده براي سنجش محافظه كاري مشروط
متغيرهاي مدل
اندازه گيري ابعاد پنج گانه رقابت
اندازه گيري نمره تركيبي رقابت با استفاده از ابعاد پنج گانه رقابت
3-6-3. بخش دوم؛ استخراج مدل براي بررسي ارتباط بين ساختارهاي تامين مالي و محافظه كاري مشروط حسابداري
3-7. روش گردآوري داده ها
3-8. روش هاي آماري مورد استفاده
3-9. خلاصه فصل
فصل چهارم
آزمون فرضيه ها و تجزيه و
تحليل داده ها
مقدمه
4-1. بخش اول؛ بررسي ارتباط بين ساختارهاي رقابتي محصولات و محافظه كاري مشروط حسابداري
4-1-1. آمار توصيفي
4-1-2. ضرايب همبستگي
4-1-3. آزمون مدل باسو (1997)
4-1-4. نتايج آزمون فرضيه هاي بخش اول (ارتباط ساختارهاي رقابتي و محافظه كاري مشروط حسابداري)
نتايج آزمون فرضيه اختصاصي اول
نتايج آزمون فرضيه اختصاصي دوم
نتايج آزمون فرضيه اختصاصي سوم
نتايج آزمون فرضيه اختصاصي چهارم
نتايج آزمون فرضيه اختصاصي پنجم
نتايج آزمون فرضيه كلي رقابت
ساير يافته هاي بخش اول پژوهش
4-2. بخش دوم؛ بررسي ارتباط بين ساختارهاي تامين مالي و محافظه كاري مشروط حسابداري
4-2-1. آمار توصيفي
4-2-2. جدول ضرايب همبستگي بخش دوم
4-2-3. نتايج آزمون فرضيه هاي بخش دوم (ارتباط بين ساختارهاي تامين مالي و محافظه كاري مشروط حسابداري)
نتايج آژمون فرضيه اول
نتايج آزمون فرضيه دوم
نتايج آزمون فرضيه سوم
نتايج آزمون فرضيه چهارم
4-3. بررسي فروض كلاسيك خطي كلاسيك
4-4. خلاصه فصل
فصل پنجم
خلاصه و نتيجه گيري
5-1- مقدمه
5-2. خلاصه و نتيجه گيري
5-3- محدوديت هاي پژوهش
5-4- پيشنهادهاي كاربردي تحقيق
منابع و ماخذ

قيمت محصول : 17000 تومان

دانلود
برچسب

پايان نامه رقابت در بازار و محافظه كاري مشروط در گزارشگري مالي محافظه كاري مشروط در گزارشگري مالي رقابت در بازار

نويسنده :م
تاريخ: ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۷:۴۸

گزارش كارآموزي و كارورزي فرآوري ذغال سنگ

گزارش كارآموزي و كارورزي فرآوري ذغال سنگ

فرمت فايل : docx

حجم : 1178

صفحات : 154

گروه : گزارش كار آموزي و كارورزي

توضيحات محصول :

دانلود گزارش كارآموزي و كارورزي فرآوري ذغال سنگ

در 154 صفحه ورد قابل ويرايش آماده ارائه با فرمت doc

چكيده

با توجه به برنامه هاي توسعه معادن و افزايش ظرفيت كه برنامه توليد اين شركت براي سال 1382 بميزان 500000 تن زغالسنگ كنستانتره پيش بيني گرديده است. لذا دفتر فني وطراحي شركت با مساعدت و رهنمودهاي مديريت محترم شركت اقدام به تهيه طرح بازگشايي و تجهيز بلوك 15 لايه13 معدن كارمزد (تونل 5) جهت دستيابي به توليد خام سالانه 18000 تن مي نمايد .

طرح پيوست شامل راه حلهاي مسائل عمده فني، واريانت هاي بازكردن و آماده سازي برنامه زماني، تناژ زغال استخراجي، ميزان و سرعت عمليات پيشروي ، حمل ونقل بيروني و زيرزميني ، تهويه وبرق رساني، هواي فشرده، آبكشي و آبرساني وشاخصهاي فني اقتصادي مي باشد كه بر اساس نرم ها وقواعد متداول در معادن زغال شركت زغالسنگ البرزمركزي تهيه گرديده است.  

مقدمه

 

ميليون‌ها سال مواد معدني دردل خاك مدفون بوده‌اند و بشر به پيروي از نيازهاي تدريجي خود اقدام به كشف و بهره برداري از آنها نموده و پس از اعمال فرآيند هاي مناسب محصولات قابل استفاده در امور مختلف از آنها به دست آورده است .

تنوع مواد معدني و كاربردهاي متعدد هر يك از آنها سبب شده كه اين مواد به طور چشم گيري در زندگي روزمره بشر ايفاي نقش كرده و در نتيجه استخراج معادن شاخه‌اي از فنون و علوم متداول گردد . مسلم است كه كليه نيازهاي بشر بايد از كره‌زمين تامين شود و پتانسيل كشاورزي و ذخاير معدني دو منبع اصلي تامين اين نيازها بوده است.

معدن ، بي ترديد يكي از منابع مادر و بسيار مهم هر كشوري به شمار مي‌آيد. هر چند ممكن است سهم معدن در توليد ناخالص ملي به ظاهر اندك باشد ، اما رونق آن در افزايش ميزان توليد صنايع ديگر تأثير به سزايي دارد و بسياري از اين صنايع به آن وابسته‌اند. به همين خاطر توجه خاص به معادن ، تأثير قابل ملاحظه اي بر اقتصاد كشور مي گذارد. در ايران اين موضوع اهميت دو چندان دارد ، زيرا رونق معادن مي تواند اقتصاد كشور را از حالت تك بعدي بدان نيز خارج كند . ايران از نظر ذخاير معدني بسيار ثروتمند است و بهره گيري صحيح و وسيع از اين منبع عظيم مي تواند سبب رشد اقتصاد و بهبود سطح زندگي مردم گردد .

زغال سنگ ، نفت ، گاز ، فلزات گرانبها ، فلزات استراتژيك ،خاك‌هاي صنعتي ، مصالح ساختماني ، همه و همه مواد معدني هستند كه از دل كوه‌ها و دشت‌هاي كره خاكي استخراج و بعضاَ طي مراحل مختلف ، فرآوري شده و مورد مصرف قرار مي‌گيرد.

در اين ميان زغال‌سنگ يكي از منابع مهم انرژي دنيا و اولين سوخت فسيلي مي‌باشد كه توسط بشر به عنوان منبع اصلي انرژي مورد استفاده قرار گرفت. اگر ميزان توليد و مصرف زغال سنگ طي قرنهاي گذشته دستخوش نوساناني شده ولي در روند توليد جهاني ،هميشه سير صعودي داشته است .

كشور ما نيز از لحاظ ذخاير زغال سنگ در سطح قابل قبولي در جهان قرار دارد . قابل ذكر است كه قسمت زيادي از ذخاير زغال سنگ ايران نيز در كوههاي البرز و منطقة‌ شمالي ايران قرار گرفته اند . مسائلي كه در بالا به آنها اشاره شد و اينكه ما در منطقه اي قرار گرفته ايم كه آشنايي با روشهاي استخراج زغال سنگ مي تواند كمك زيادي به ما بكند ، باعث شده تا بنده ، موضوع روشهاي استخراج زيرزميني زغال سنگ را براي گذراندن واحد كارآموزي (1) خود انتخاب نمايم .

از آن‍جا كه استان مازندران داراي معادن زغال فراوان مي‌باشد و بعضي از اين معادن بخصوص معادن البرز مركزي داراي وسعت و تكنولوژي قابل قبولي در ميان ساير معادن هستند و از طرفي بعد مسافت كم ميان شهرستان قائم‌شهر و اين معادن باعث شد كه من براي كارآموزي معدن لايه 13 البرز مركزي را انتخاب نمايم.

البته در اين بين با سختي ها و مشقات فراواني نيز روبرو بودم . ازجمله رفت وبرگشت به محل كارآموزي.

فهرست مطالب

چكيده

مقدمه

فصل اول

آشنايي كلي با مكان علمي كارآموزي

1-1 جغرافيا

1-2 زمين شناسي وتكتونيك

1-3 چينه شناسي

1-4 تاريخچه اكتشاف معدن،حجم عمليات اكتشاف انجام شده(شرق لايه13)

1-5 زغال سنگ

1-6 محاسبه ذخيره

فصل دوم

ارزيابي بخش هاي مرتبط با كارآموزي

2-1 ايمني

2-2 آتشباري

2-3 نگهداري

2-4 هواي فشرده

2-5 روشنايي

2-6 تهويه

2-7 روش استخراج جبه كار طولاني

2-8 چالزني

2-9 پيشروي

2-10 سيستم ترانسپورت

فصل سوم

آزمون آموخته ها، نتنايج وپيشنهادات

3-1 آزمون آموخته ها

3-2 نتايج

3-3 پيشنهادات

منابع و مأخذ

قيمت محصول : 7000 تومان

دانلود
برچسب

دانلود گزارش كارآموزي و كارورزي فرآوري ذغال سنگ كسب درآمد اينترنتي دانلود مقاله دانلود نرم افزار دانلود اندرويد دانلود پايان نامه دانلود پروژه دانلود پرسشنامه دانلود فايل دانلود پاورپوينت دانلود نمونه سوالات كار در منزل دانلود آهنگ دانلود سريال دانلود فيلم دانلود كتاب دانلود تحقيق دانلود مديريت

نويسنده :م
تاريخ: ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۷:۲۰

گزارش كارآموزي در مؤسسه تحقيقات آفات و بيماري هاي گياهي

گزارش كارآموزي در مؤسسه تحقيقات آفات و بيماري هاي گياهي

فرمت فايل : pdf

حجم : 219

صفحات : 296

گروه : گزارش كار آموزي و كارورزي

توضيحات محصول :

دانلود گزارش كارآموزي در مؤسسه تحقيقات آفات و بيماري هاي گياهي

در 296 صفحه ورد قابل ويرايش آماده ارائه با فرمت doc

 

تاريخچه گياهپزشكي در ايران در واقع تاريخچه مؤسسه تحقيقات آفات و بيماري هاي گياهي نيز هست. در ايران بررسي هاي گياهپزشكي نسبت به ساير رشته هاي كشاورزي شروعي زود هنگام تر داشته است.

آغازگر اين برسي ها در كشور، شادروان استاد جلال افشار بود كه پس از پايان تحصيلات در روسيه در سال 1298 هجري شمسي به ايران بازگشت و شروع به تدريس در مدرسه برزگران (سلف دانشكده كشاورزي كرج) نمود.

آن شادروان در سال 1302 هـ .ش، واحد كوچكي را در انستيتو پاستور ايران با نام «اداره تشخيص محلي آفات و مبارزه با آن ها» بنيان گذاشت و تحقيق پيرامون حشرات و جانوران زيان آور كشاورزي و بعضاً دامي و انساني را آغاز نمود و اين شروع رسمي تحقيقات گياهپزشكي در ايران و نيز هسته اوليه و سنگ بناي مؤسسه تحقيقات آفات و بيماري هاي گياهي امروزي بود. شادروان افشار در چند زمينه ديگر نيز پيشگام و بنيانگذار بود. از جمله اولين كسي بود كه تدريس حشره شناسي و آفات گياهي را پايه گذاري نمود، علاوه بر آن جمع آوري و شناسايي حشرات و جانوران از جمله عوامل بيماري زا در انسان و دام و به اصطلاح امروزي حشره شناسي و جانورشناسي پزشكي و دامپزشكي نيز با افشار آغاز شد و نيز او برخلاف برخي مدعيات، پايه گذار تحقيقات جانورشناسي و همچنين اولين موزه جانورشناسي و حشره شناسي در ايران بود. به هر حال اداره كوچكي كه آن شادروان بنيان گذاشت، در سال 1306 از انستيتو پاستور ايران جدا شد و به اداره كل فلاحت در وزارت فوايد عامه پيوست و در سال 1308 با احراز هر دو نقش مطالعاتي و اجرائي به «بنگاه دفع آفات» تغيير نام داد. شادروان افشار در طي اين سال ها همچنان در مدرسه عالي فلاحت (دانشكده كشاورزي فعلي) نيز تدريس مي كرد و نيز به تحقيق و تأليف مقالات و كتاب هايي مي پرداخت كه براي ايران جديد و بسيار سودمند بود، در همين سال ها موزه جانورشناسي دانشكده كشاورزي كرج را پايه گذاري نمود در واقع فعاليت و تلاش آن مرحوم در دو سمت و سو جريان داشت، از يك سو اداره كوچكي را در انستيتو پاستور تشكيل داد كه منجر به مؤسسه تحقيقات آفات و بيماري هاي گياهي امروزي شد و از طرف ديگر فعاليت هاي وي در دانشكده كشاورزي كرج، هسته اوليه گروه هاي گياهپزشكي دانشگاه هاي ايران را پديد آورد. بنگاه دفع آفات فوق الاشاره تحت نظر افشار و به كمك شاگردان آن مرحوم كه به تدريج از مدرسه عالي فلاحت فارغ التحصيل مي شدند روز به روز توسعه مي يافت به طوريكه در سال هاي 1313 و 1314 در شمال كشور اولين و شايد تنها مبارزه كاملاً موفق بيولوژيك را با وارد كردن كفشدوزك Rodalia cardinalis با شپشك استراليايي انجام داد. اين بنگاه به تدريج آفات مهم كشور را جمع آوري و شناسايي نمود و تحقيقات روي آن ها را آغاز كرد. در سال 1322 شادروان افشار آزمايشگاهي را با نام «آزمايشگاه حشره شناسي و دفع آفات نباتي» كه رياست آن را شخصاً عهده دار بود بنا نهاد، اين آزمايشگاه زير نظر مستقيم وزير كشاورزي و در دو اطاق در محل وزرات كشاورزي آن زمان (محل فعلي فروشگاه شهر و روستا واقع در خيابان فردوسي تهران) فعاليت مي كرد. با خاتمه جنگ جهاني دوم در سال 1324 چند متخصص شوروي سابق از جمله الكساندروف، چواخيم و كريوخين نيز در اين آزمايشگاه مشغول به كار و تحقيق شدند. در همين سال چند نفر فارغ التحصيل جوان دانشكده كشاورزي كرج نظير شادروان هايك ميرزايانس نيز در اين آزمايشگاه به فعاليت پرداختند. شادروان ميرزايانس در همين زمان به جمع آوري حشرت ايران و تعيين نام آن ها پرداخت و در واقع سنگ بناي اوليه، مجموعه عظيم حشرات ايران در بخش تحقيقات رده بندي حشرات مؤسسه را كه اكنون رسماً موزه حشرات مهندس هايك ميرزايانس نام دارد بنيان گذاشت. باز هم در اين سال قسمت تحقيقات قارچ شناسي و بيماريهاي گياهان، با آمدن شادروان دكتر اسفنديار اسفندياري بنيانگذاراين نوع تحقيقات در ايران، و همچنين قسمت علفهاي هرز با انتقال شادروان مهندس عين اله بهبودي شاهسون، بنيانگذار جمع آوري و تشخيص و تحقيق در اين رشته به آزمايشگاه مذكور فعال گرديد. با همت اين دو شادروان، كار جمع آوري و تشخيص گياهان نيز در همين سال آغاز گرديد و اين تلاش ها به همراه تشكيل بخش شناسايي و بررسي گياهان كشور از سال 1327 بنيان اوليه هرباريوم بسيار ارزشمند و بزرگ بخش تحقيقات رستني هاي مؤسسه به شمار
مي رود. آزمايشگاه مذكور در سال 1326 مجدداً به اداره كل دفع آفات نباتي انتقال يافت. اين آزمايشگاه كه روز به روز بركميت و كيفيت آن افزوده مي شد در سال 1328 «اداره بررسي آفات» نام گرفت و به اداره كل بررسي ها در ساختمان آن زمان وزارت كشاورزي (واقع در نبش خيابان لاله زار نو و انقلاب) پيوست. در سال 1336 اداره بررسي آفات به سطح اداره كل ارتقاء يافت و به «اداره كل بررسي آفات نباتي و قرنطينه» تغيير نام داد و تحت نظارت و سرپرستي مديريت كل دفع آفات نباتي قرار گرفت و محل آن نيز تغيير يافت و به يك ساختمان استيجاري واقع در خيابان سعدي مقابل شركت بيمه ملي ايران منتقل گرديد. هم در اين زمان بعضي واحدهاي شهرستاني آن در اهواز، اصفهان، تبريز و ورامين گشايش يافت.

سال 1339 را بايد اولين نقطه عطف در تاريخچه مؤسسه و نيز گياهپزشكي كشور دانست، در اين سال بر پايه تصويب نامه هيأت وزيران 56000 مترمربع از زمين هاي دولتي (خالصه) اوين براي ايجاد تأسيسات جديد در اختيار اداره كل بررسي آفات نباتي و قرنطينه قرار گرفت. بالاخره نقطه عطف بعدي در تاريخ مؤسسه پيش آمد، بدين معني كه در سال 1341 باز هم با تصويب هيئت وزيران اداره كل بررسي آفات نباتي و قرنطينه، به انستيتوي بررسي آفات و بيماري هاي گياهي تغيير نام داد و به صورت سازماني وابسته به وزارت كشاورزي، از امكانات، اختياراتت و استقلال ويژه اي برخوردار شد، ليكن قسمت قرنطينه از آن جدا شد و به اداره كل دفع آفات نباتي (سازمان حفظ نباتات فعلي) پيوست. در اين سال ها كار احداث ساختمان ها و آزمايشگاه هاي جديد در زمين واگذاري آغاز شد و ادامه يافت، در سال 1341، انستيتو توانست 15 هكتار ديگر از اراضي اوين را براي احداث تأسيسات و مزارع و باغ هاي آزمايشي و خانه هاي سازماني محققين بدست آورد، انستيتو در سال 1342 رسماً به ساختمان هاي تازه افتتاح شده در محل فعلي انتقال يافت و در سال 1343 حدود 12 هكتار ديگر از زمين هاي خالصه را بدست آورد. در سال 1344 قانوني به نام «قانون تأسيس مؤسسه بررسي آفات و بيماري هاي گياهي» از تصويب مجلسين وقت گذشت. در اين قانون واژه انستيتو حذف و به جاي آن واژه مؤسسه رسميت يافت. در اين سال ها مؤسسه توسط يك هيئت 5 نفري مركب از آقايان دكتر قوام الدين شريف، دكتر علي اكبر آگه، شادوران مهندس هايك ميرزايانس، شادروان فيروز تقي زاده و دكتر مجيد اميدوار اداره مي شد كه هر سال يكي از اعضاي اين هيئت وظيفه رياست و يكي ديگر معاونت مؤسسه را به عهده مي گرفت، با تصويب قانون مؤسسه، مديريت چرخشي هيئت پنج نفره جاي خود را به مديريت ثابت داد و شادروان دكتر عباس دواچي رياست مؤسسه را به عهده گرفت. در طول دهه هاي چهل و پنجاه مؤسسه دوران شكوفايي و پيشرفت چشمگيري را پشت سر گذاشت و موفقيت هاي فراواني را با همت و كوشش كاركنان و مديران متعهد و دلسوز خود بدست آورد. كادر تحقيقاتي مؤسسه پيش از اين دوران از حدود 10 نفر تجاوز نمي كرد و فضاي آزمايشگاهي آن محدود به 5 اطاق 34 متري بود. مؤسسه با يك برنامه منظم توفيق يافت كه تحصيل كردگان جوان و مستعد را با انجام آزمون هاي استخدامي بسيار دشوار به خدمت بگيرد و عده اي از آنان را براي تكميل معلومات و تحصيلات به خارج از كشور گسيل دارد. در اين دوران مؤسسه توانست چندين ساختمان بزرگ، گلخانه هاي متعدد و اطاق هاي حرارت ثابت و آزمايشگاه هاي مجهز تأسيس نمايد و همچنين تعدادي منزل مسكوني براي اسكان محققين خود احداث كند، علاوه بر اين ها واحدهاي (آزمايشگاه هاي) استاني و شهرستاني خود را به 15 واحد (تبريز، اروميه، بندرانزلي، تنكابن، گرگان، مشهد،ورامين، كرج، اصفهان، شيراز، بندرعباس،رفسنجان، جيرفت،اهواز و كرمانشاه) برساند. از بعد تحقيقاتي نيز مؤسسه توانست با تلاش كادرهاي تحقيقاتي و فني جوان و هدايت پيشكسوتان خود، طرح هاي بسياري در تمام زمينه هاي گياهپزشكي و علوم وابسته اجرا كرده و به نتايج مهمي دست يابد. در اين دوران ارتباطات تحقيقاتي و علمي و مبادله كتب و نشريات و اطلاعات و محقق و كارشناس با مراكز مهم تحقيقات گياهپزشكي و دانشگاههاي كشورهاي پيشرفته، رشد چشمگيري يافت. همين تلاشها موجب شد كه مؤسسه در سطح جهان با عنوان Plant Pest and Disease Research Institute و با سرواژگان PPDRI شناسايي و اعتبار بين المللي يابد. دهه هاي 40 و50 را به حق مي توان دوران طلايي شكوفايي و توسعه مؤسسه دانست.

فهرست مطالب:

عنوان

فصل 1: معرفي مؤسسه تحقيقات آفات و بيماري هاي گياهي

مقدمه

تاريخچه مؤسسه تحقيقات آفات و بيماري هاي گياهي

شرح وظايف اساسي مؤسسه

تشكيلات مؤسسه

بخش تحقيقات آفتكش ها

بخش تحقيقات حشرات زيان آور به گياهان 

بخش تحقيقات علف هاي هرز و انگل هاي گلدار

بخش تحقيقات سن گندم

بخش تحقيقات بيماري هاي گياهي 

بخش تحقيقات رده بندي حشرات

بخش تحقيقات جانورشناسي كشاورزي

بخش تحقيقات نماتولوژي گياهي

بخش تحقيقات مبارزه بيولوژيك

بخش تحقيقات ويروس شناسي و بيماري هاي ويروسي گياهان

عنوان

بخش تحقيقات شناسايي رستني ها

بخش تحقيقات بيولوژي مولكولي و بيوتكنولوژي 

نيروي انساني

طرح هاي تحقيقاتي

انتشارات

منابع فصل

فصل 2: معرفي محل كارآموزي

معرفي محل كارآموزي        

فصل 3: كليات

كليات

فصل 4: پرپاراسيون ميكروسكوپي حشرات و اتاله كردن حشرات

تهيه پرپاراسيون ميكروسكوپي از حشرات

نحوه پرپاراسيون

اتاله كردن حشرات 

منابع فصل

 

عنوان 

فصل 5: آزمايشات انجام شده روي مگس سفيد گلخانه

زير راسته جوربالان Homoptera

كليد تشخيص خانواده هاي راسته جوربالان

خانواده مگس هاي سفيد (سفيد بالك ها) Aleurodidae 

سفيد بالك ها Aleurodidae

مراحل رشدي

تخم

پوره خزنده (اولين مرحله پورگي)

سنين دوم و سوم پورگي 

شفيره

بالغين

دموگرافي و ديناميسم جمعيت 

آزمايشات انجام شده روي مگس سفيد گلخانه       

مگس سفيد          

عسلك پنبه

كنه دو نقطه اي (كنه تارعنكبوتي)

عنوان

شپشك آرد آلود ساحلي

منابع فصل

فصل 6: آزمايشات انجام شده روي سن گندم

راسته Hemiptera (ناجوربالان)

زير راسته سن ها Heteroptera

كليد شناسايي خانواده هاي مهم سن ها

رده بندي سن ها Heteroptera

الف- زير راسته سن هاي آبزي Cryptocerata

ب- زير راسته سن هاي خاكزي (Gymnocerata يا Amphicorizae

سن گندم 

آزمايشات انجام شده روي سن گندم      

اثر شبه هورمون جواني «آدميرال» بر كنترل پوره هاي سن معمولي گندم در شرايط مزرعه

نتيجه كلي و بحث

نتيجه بررسي ها

منابع فصل

عنوان

فصل 7: آزمايشات انجام شده روي مگس جاليز

راسته Diptera (دوبالان)

رده بندي دو بالان

مگس هاي شيار پيشاني دار سيكلورهافا، گروه ساده بال ها، مگس هاي بال رنگي

كليد شناسايي خانواده هاي مهم مگس هاي زير راسته براكي سرا و سيكلورهافا  

مگس قهوه اي جاليز

آزمايشات انجام شده روي مگس جاليز  

مگس خربزه

سرخرطومي هندوانه (سرخرطومي جاليز)

منابع فصل

فصل 8: آزمايشات مربوط به تأثير سموم مختلف روي درصد جوانه زني بذر كلزا

آزمايشات مربوط به تأثير سموم مختلف روي درصد جوانه زني بذر كلزا

فصل 9: كاربرد مخلوط آفتكش ها

كاربرد مخلوط آفتكش ها

چگونگي چك نمودن ثبات و سازگاري تركيب داخل تانك 

روش هاي تركيب كردن مواد شيميايي و آزمايش ثبات و سازگاري

عنوان

بعد از تست چه بايد كرد؟

تركيبات سموم آفتكش

تركيبات سموم علف كش و حشره كش  

تركيبات سموم علف كش و قارچكش    

تركيبات سموم علف كش و حاصلخيز كننده يا بارور كننده مايع

تركيبات سموم علف كش و حاصلخيز كننده خشك

متخصصان مي گويند: سموم قارچكش هميشه اگر خوب تركيب شوند، سودمند هستند

 

مفيد بودن ثبات دهنده هاي حالت اسيدي در كاهش حمل سم در يك جريان شبيه سازي شده

منابع فصل

فصل 10: منابع

منابع فارسي 

منابع لاتين

فهرست عكس ها:

عكس شماره 1: نماي ساختمان بخش حشره شناسي كشاورزي.

عكس شماره 2: تابلوي بخش حشره شناسي كشاورزي.

عكس شماره 3: نماي طبقه اول بخش حشره شناسي كشاورزي.

عكس شماره 4: نماي طبقه زيرزمين بخش كه اتاق هاي كشت در آن واقع شده بودند.

عكس شماره 5: دستگاه آون آزمايشگاه بخش.

عكس شماره 6: اتاق پرروش شماره 5.

عكس شماره 7: گلدان هاي خيار و توتون و كلزا واقع در اتاق پرورش شماره 5.

عكس شماره 8: تفاوت هاي T. vaporariorum و B. tabaci.

عكس شماره 9: پوره سن 3 مگس سفيد گلخانه (T. vaporariorum).

عكس شماره 10: شفيره يا نمف يا پوره سن 4 مگس سفيد گلخانه (T.vaporariorum).

عكس شماره 11: پوره و نمف مگس سفيد گلخانه (T.vaporariorum) .

عكس شماره 12: مراحل رشدي مگس سفيد گلخانه. A- تخم. B- پوره. C- نمف. D- پوسته نمف كه حشره كامل از آن خارج شده است.

عكس شماره 13: شكل ظاهري مراحل رشدي مگس سفيد گلخانه. A- تخم. B- لارو خزنده. C- سن دوم پورگي. D- سن سوم پورگي. E- شفيره از نماي پشتي. F- شفيره از نماي جانبي. G- حشره بالغ.

عكس شماره 14: تخم گذاري مگس سفيد گلخانه به صورت پراكنده روي برگ خيار.

عكس شماره 15: تخم گذاري مگس سفيد گلخانه به صورت دايره اي و نيم دايره اي روي برگ كلزا.

عكس شماره 16: گلدان هايي كه مگس هاي سفيد توسط Leaf Coge روي آن ها منتقل شده بودند.

عكس شماره 17: شكل سفيد بالك هاي بالغ نر و ماده. A= نر، B= ماده.

عكس شماره 18: تفاوت مگس هاي سفيد گلخانه نر و ماده از نظر جثه.

عكس شماره 19: مگس هاي سفيد گلخانه مستقر شده در پشت برگ هاي خيار.

عكس شماره 20: مگس هاي سفيد گلخانه روي برگ خيار.

عكس شماره 21: حشره كامل سن گندم (Eurygaster integriceps).

عكس شماره 22: تخم هاي سن گندم.

عكس شماره 23: تغذيه حشرات بالغ سن گندم از خوشه هاي گندم.

عكس شماره 24: تغذيه، جفت گيري، تخم گذاري و خسارت سن گندم.

عكس شماره 25: حشره كش آدميرال (پيري پروكسي فن).

عكس شماره 26: پوره سن گندم.

عكس شماره 27: درست كردن اسلايد ميكروسكوپي به كمك بينوكولر.

عكس شماره 28: اندام زادآوري نر در گونه E. integriceps. الف: aedeagus. ب: paramere (original). ج: aedeagus تغيير شكل يافته.

عكس شماره 29: حشره بالغ مگس جاليز (Dacus ciliatus).

عكس شماره 30: حشره بالغ مگس جاليز (D. ciliatus).

عكس شماره 31: حشره بالغ نر مگس جاليز.

عكس شماره 32: حشره بالغ ماده مگس جاليز.

عكس شماره 33: ميوه هاي خيار آلوده به مگس جاليز جمع آوري شده از مزارع آفت زده.

عكس شماره 34:  ميوه هاي خيار آلوده به مگس جاليز كه از مزارع آفت زده جمع آورده شده بودند.

عكس شماره 35: محل نگه داري و پرورش مگس هاي جاليز.

عكس شماره 36: استوانه هاي نگه داري و پرورش مگس هاي جاليز.

عكس شماره 37: ترازوي دقيق آزمايشگاه بخش حشره شناسي كشاورزي.

عكس شماره 38: پتري هاي حاوي مگس جاليز در مجاورت سموم با دزهاي مختلف جهت آزمايشات زيست سنجي.

عكس شماره 39: دزهاي مختلف تهيه شده از 4 سم ديپتركس و دلتامترين و موسپيلان و Tracer.

عكس شماره 40: اپندورف هايي كه جهت تهيه پروتئين هيدروليزات آلوده به سم مورد استفاده قرار گرفتند.

عكس شماره 41: ميكرواپليكاتور 100.

عكس شماره 42: حشره كش موسپيلان با دز ppm 1000.

قيمت محصول : 14900 تومان

دانلود
برچسب

دانلود گزارش كارآموزي در مؤسسه تحقيقات آفات و بيماري هاي گياهي كسب درآمد اينترنتي دانلود مقاله دانلود نرم افزار دانلود اندرويد دانلود پايان نامه دانلود پروژه دانلود پرسشنامه دانلود فايل دانلود پاورپوينت دانلود نمونه سوالات كار در منزل دانلود آهنگ دانلود سريال دانلود فيلم دانلود كتاب دانلود تحقيق دانلود مديريت

نويسنده :م
تاريخ: ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۶:۳۸

گزارش كاراموزي كارخانه آسفالت نيشابور

گزارش كاراموزي كارخانه آسفالت نيشابور

فرمت فايل : docx

حجم : 355

صفحات : 47

گروه : عمران

توضيحات محصول :

دانلود گزارش كاراموزي كارخانه آسفالت

 

فهرست مطالب

مقدمه و آشنايي بامحل كارآموزي

كارخانه آسفالت نيشابور 

توليد آسفالت   

مصالح سنگي   

قير  

تهيه آسفالت  

آسفالت راه و جاده 

اجراي لايه هاي آسفالت  

پخش آسفالت  

كوبيدن لايه هاي آسفالت  

انبار مركزي شهرداري  

طرز تهيه بتن   

ويبره كردن بتن  

روند اجرايي كارهاي ساختماني 

فونداسيون 

كفراژبندي  

آرماتور بندي 

اندود ديوار ( خاك گچ يا كاه گل )  

فلسفه وجود كاه در خاك گچ    

اندود گچ ( سفيد كاري )  

كاشي كاري 

كيفيت كاشي   

  نحوه سراميك كاري  

شيب بندي پشت بام  

مقاطع تيپ و جزئيات اجرايي كانيو و كانال  

واحد عمران شهرداري نيشابور 

 متره و ريز متره يك متر از كانال هاي جمع آوري آبهاي سطحي نيشابور 

قيمت محصول : 20000 تومان

دانلود
برچسب

گزارش كاراموزي كارخانه آسفالت نيشابور كسب درآمد اينترنتي دانلود مقاله دانلود نرم افزار دانلود اندرويد دانلود پايان نامه دانلود پروژه دانلود پرسشنامه دانلود فايل دانلود پاورپوينت دانلود نمونه سوالات كار در منزل دانلود آهنگ دانلود سريال دانلود فيلم

نويسنده :م
تاريخ: ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۴۱:۳۶

مباني نظري مديريت مؤثر بازاريابي و مشتري مداري، خدمات بانكداري الكترونيك، جذب و حفظ مشتري، بانكداري الكترونيك، بازاريابي بانكي

مباني نظري مديريت مؤثر بازاريابي و مشتري مداري، خدمات بانكداري الكترونيك، جذب و حفظ مشتري، بانكداري الكترونيك، بازاريابي بانكي

فرمت فايل : docx

حجم : 2473

صفحات : 54

گروه : علوم انساني

توضيحات محصول :

مباني نظري مديريت مؤثر بازاريابي و مشتري مداري، خدمات بانكداري الكترونيك، جذب و حفظ مشتري، بانكداري الكترونيك، بازاريابي بانكي

مشخصات محصول:
توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش)
همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه
توضيحات نظري كامل در مورد متغير
رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب
منبع : انگليسي وفارسي دارد (به شيوه APA)

متغيرها: مديريت مؤثر بازاريابي و مشتري مداري، خدمات بانكداري الكترونيك، جذب و حفظ مشتري، بانكداري الكترونيك، بازاريابي بانكي

توضيحات:54 صفحه فارسي (word)

با رفرنس دهي كامل فارسي و انگليسي و پانويس ها مناسب براي پايان نامه

خلاصه اي از كار:

2-1- مقدمه

با گذر اقتصاد سنتي و دوره هاي صنعتي و فرا صنعتي ، مشتري به صورت عنصر اصلي و حياتي يك سازمان يا بنگاه تعريف مي شود . به نحوي كه از ديدگاه رقابتي فضاي  كسب و كار امروز ، بقا و تداوم حيات سازمان ها در گرو شناسايي و جذب مشتريان جديد و حفظ مشتريان موجود بيان مي شود . بنگاه هاي اقتصادي به عنوان بهترين راه رسيدن به پيروزي و حيات و رشد و كسب و كارشان بر مديريت ارتباط با مشتري تمركز[1] مي كنند. در دنياي امروز( محيط كسب و............

2-2-  مديريت بازاريابي

مديريت بازاريابي عبارت است از فرآيند برنامه‌ريزي و اجراي پندار، قيمت‌گذاري، تبليغات و توزيع ايده، كالا و خدمات به قصد انجام مبادلاتي كه به تامين اهداف انفرادي و سازماني منجر گردد  (كانتاپيپات، 2009).

مديريت بازاريابي تلاش آگاهانه‌اي است براي به‌دست‌آوردن نتايج مثبت در مبادله با بازارهاي هدف. مديريت بازاريابي در هر بازاري كاربرد دارد و قابل اجراست. به‌طور مثال يك مدير منابع انساني با بازار نيروي كار يا يك مدير خريد با بازار مواد اوليه سر و كار دارند. اما به‌طور كلاسيك، مديريت بازاريابي به وظايف آن دسته از كاركنان سازمان اطلاق مي‌شود كه با فروش محصولات و خدمات نهايي سر و كار دارند؛ مانند مدير فروش، مدير تبليغات و فروشندگان (جانسون[2]، 2009:ص27 )....................

2-3- اصول مديريت ارتباط با مشتري

 با وجود آن كه مديريت با مشتري به طور گسترده اي به عنوان يك رهيافت كسب و كار و يا فرآيند ( كرامتيان و ديگران[3] ( 2010 ) شناخته شده ، اما هيچ تعريف مشخصي از  آن وجود ندارد . سوييفت[4] ( 2001 ) ، اين نوع مديريت را به صورت زير تعريف كرده است : .....................

2-3-1- اهداف مديريت ارتباط با مشتري

 اجراي مديريت ارتباط با مشتريان در هر بنگاه و يا سازماني ، به دنبال كسب يكسري اهداف مشخص و همسو با خواسته هاي سازمان يا بنگاه مي باشد . بسياري از متخصصان و صاحب نظران حوزه بازاريابي ، اهداف مشخصه اي را براي مديريت ارتباط............

2-4- مديريت ارتباط با مشتري الكترونيكي

 يكي از مهمترين مزيت هاي بانكداري نوين عبارت است از تمركز بر مجاري جديد توزيع ، ارايه خدمات اصلاح شده به مشتريان و استفاده از راهبردهاي نوين الكترونيكي و مجازي . بنابراين مشتري محوري يكي از مزاياي استقرار و بهره برداري بانكداري نوين است . به اين معنا كه خدمات و محصولات بر اساس نيازهاي مشتريان طبقه بندي شده و به اتكاي سامانه يكپارچه  اطلاعات مشتريان[5]  يا سامانه مديريت ارتباط با مشتريان الكترونيكي ارايه مي شود . مديريت ارتباط با مشتري الكترونيكي از طريق مسيرهاي ارتباطي ممكن در جهت سود آوري و حيات پايدار سازمان و يا بنگاه تكيه دارد . مديريت ارتباط با مشتري الكترونيكي يك استراتژي بازاريابي ، فروش و خدمات بر خط يكپارچه مي باشد كه در شناسايي ، بدست آوردن و نگهداري مشتريان كه به عنوان بزرگترين سرمايه شركت مي باشند ، ايفاي نقش مي كند . مديريت ارتباط با مشتري الكترونيكي ، ارتباط بين شركت با مشتريانش را بوسيله ايجاد و افزايش ارتباط با مشتري از طريق تكنولوژي جديد ، بهبود و افزايش مي بخشد . نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري الكترونيكي ، پروفايل ها و تاريخچه اي از هر تماس سازمان با مشتريانش بوجود مي آورد . مديريت ارتباط با مشتري الكترونيكي، تركيبي از سخت افزار ، نرم افزار ، كاربردها و تعهدات مديريتي مي باشد .

 دايچه (2002 ) مديريت ارتباط با مشتري الكترونيكي  را به دو صورت كلي تعريف كرده است :

الف ) مديريت ارتباط با مشتري الكترونيكي عملياتي ..................

2-5-4- اهميت مديريت روابط مشتري تحت  وب

استراتژي هاي بازار يابي سنتي حول مفهوم چهار p يعني قيمت، محصول، توزيع و ترفيع جهت افزايش سهم بازار متمركز بودند و توجه اوليه آنها افزايش حجم مبادلات بين فروشنده و خريدار بود. در اين زمينه حجم فروش، معيار عملكرد استراتژيها و تاكتيك هاي بازار يابي بود. اما مديريت ارتباط با مشتري نوعي استراتژي كسب و كار است كه فراتر از افزايش حجم مبادله مي باشد و هدف آن افزايش سود آوري، درآمد و رضايت مشتري است. براي تحقق اين اهداف، سازمان ها از مجموعه وسيعي از ابزار ها، رويه ها و روش ها ي ارتباطات با مشتري استفاده مي كنند. مديريت ارتباط با مشتري تمام مولفه هايي است كه در درون يك سازمان با مشتري و به شيوه اي هوشمند در ارتباطند. بسياري از عمليات و فعاليت هاي روزمره كسب و كار ها با مشتريان سر و كار دارند. از اين رو فراهم آوردن سيستم هايي كه بتواند هر كدام از اين وظايف را بهبود بخشند براي موفقيت حياتي است (منتقمي، 1382: ص25)......................

6-4-4- تاثير مديريت ارتباط با مشتري الكترونيكي بر رضايت مشتري

در دنياي امروز ، سازمان ها و يا بانك هايي موفق خواهند بود كه بتوانند رضايت مشتريان خود را بيشتر تامين كنند چرا كه مشتري مهمترين دارايي هر سازمان ، بنگاه و يا بانك مي باشد .

موفقيت و ايستايي در عرصه حوزه هاي مختلف مستلزم بر آورده نمودن نيازهاي مشتريان به گونه اي مطلوب و اقتصادي است و مشتريان شاه كليد موفقيت بنگاه هاي اقتصادي در بازارهاي رقابتي  به شمار مي آيند . در شرايط كنوني ، مشتري مداري ، حفظ مشتري و كسب رضايت مشتري در سازمان ها از اهميت فزاينده اي برخوردار است . بسياري از متخصصان دريافته اند كه رضايت مشتري بخشي تاثير گذار در انجام يك تجارت موفق است و تقريباً هيچ تجارتي نمي تواند بدون وجود  رضايت مشتري به بقاي خود ادامه دهد ( يوكسل و ديگران[6] (2010 ) . تاكيد  محققان بر اهميت رضايت مشتري در صنعت بانكداري و نقش آن در راه هاي مختلف نگهداشت مشتري غير قابل چشم پوشي است ( فركوهار و ديگران [7] (2008 ) .

2-5- بانكداري الكترونيك

بانكداري الكترونيكي، نوعي خدمت بانكي است كه نخستين باردر سال1995 درآمريكا مورد استفاده قرار گرفت و پس ازآن به سرعت در ميان كشورهاي توسعه يافته و سپس دركشورهاي درحال توسعه گسترش يافت. بانكداري الكترونيكي به عنوان ابزارها, تكنيك ها و راه حل هاي خودكار سازي فرآيند ارايه مستقيم محصول ها و خدمت هاي مختلف و متنوع بانكداري سنتي و جديد به مشتريان از طريق كانال هاي ارتباطي دو سويه، تعريف مي شود. بانكداري الكترونيكي شامل سيستم هايي است كه مشتريان, افراد مختلف يا بنگاه هاي تجاري و غير تجاري را قادر مي سازد تا به حساب ها و تراكنش هاي مالي شركت خود دسترسي داشته و يا اطلاعاتي در زمينه محصولات و خدمات از طريق شبكه هاي خصوصي و عمومي اطلاع رساني همچون اينترنت به دست آورند. آنچه در اين مقاله مورد بررسي قرار مي گيرد شامل، روش هاي نظارت و بررسي خدمات بانكداري الكترونيكي, سيستم هاي هدايت اصول عمومي براي مديريت ريسك بانكداري الكترونيكي و خلاصه اي از پيشنهادات براي آموزش مشتريان و تامين امنيت است (شعبان پور و همكاران، 1390: صص 31-33)...............

2-5-1- اهميت طراحي وب

كسب و كار اينترنتي جديد بوده و با پيدايش كامپيوتر ، اينترنت، و توسعه ي جامعه ي خدماتي به عنوان يكي از سريع ترين كسب و كارها از نظر تعداد، سود و حجم در عرصه تجارت جهاني مطرح هستند. كسب و كار اينترنتي به فروش محصولات يا خدمات در اينترنت گفته مي شود. اين نوع كسب و كار به سرعت در اقتصاد امروز رشد و پيشرفت كرده است. خريد و فروش اينترنتي به كوچكترين كسب و كارها نيز اين امكان و فرصت را مي دهد كه به مخاطبان خود در سطح جهاني با حداقل هزينه دسترسي پيدا كنند (گلچين و بختايي، 1385: ص79)..........

2-5-2- اهميت تبليغات در وب

تبليغات اينترنتي به استفاده از اينترنت به عنوان يك كانال و وسيله ارتباطي براي ارسال تبليغات در محيط وب اشاره دارد (گائو، ۲۰۰۲: ص 37). اهميت تبليغات در عصر مدرن با توجه به رشد توليد و در نتيجه رقابت در بازار افزايش يافته است. شكي نيست كه زندگي ما بدون حضور تبليغات باعث محروميت ما از خيلي چيزهاي ارزشمند مي شود. با داشتن يك وب سايت و تبليغات اينترنتي، صاحبان و مديران آن وارد عرصه تجارت الكترونيك مي شوند و امكان استفاده از راهكارهاي تجارت الكترونيك براي آنها بوجود مي آيد از مهمترين اين قابليتها ميتوان به تبليغات اينترنتي، تبليغات در موتورهاي جستجوگر، تبليغات كليكي و تبادل بنر و لينك اشاره كرد .............

2-5-2-1- تبليغات اينترنتي در ايران، راهبردها و راهكارها

در ايران اينترنت از سال ۱۳۷۶ بطور نسبتاً فراگير به كار گرفته شده است و تعداد كاربران آن بطور فزاينده اي در طول ساليان اخير افزايش يافته است. با وجود اينكه تعداد سايتهاي فارسي از رشد بسياري برخوردار بوده است اما همچنان تعداد تبليغات............

2-5-3- قيمت گذاري تحت وب  و اهميت و چگونگي آن

امروزه پديده اينترنت و جهاني شدن به عنوان لازم و ملزوم يكديگر مطرح شده اند، به گونه اي كه انديشمندان اين دو را از يكديگر قابل تفكيك نمي دانند و معتقدند اينها تسهيل كننده يكديگر هستند. ديگر اينترنت يك ابزار قابل چشم پوشي و يا براي سرگرمي نيست، بلكه به يكي از لوازم ضروري زندگي بشر مدرن و رو به توسعه امروزي تبديل شده است. اينترنت..........

قيمت گذاري در بازار الكترونيك
قيمت گذاري در بازار بر مبناي هزينه صورت مي گيرد. در يك زنجيره ارزش عمودي فعاليتها بايد به صورت سلسله مراتبي تعريف..............

2-6- بازاريابي بانكي

نزديك به دو دهه از فعاليت بانك‌هاي دولتي در ايران مي‌گذرد.اين بانك‌ها تلاش كرده‌اند تا به عنوان‌ اهرم اقتصادي در سرمايه‌گذاري‌هاي كلان كشور و همچنين،در خدمت‌رساني به مردم نقش پويايي را ايفا كنند،اما با توجه به تغيير و تحولات جامعه،رشد سواد مردم و تغيير وضعيت زندگي آنها،پيشرفت‌ روزافزون تكنولوژي،بانك‌هاي دولتب نيز دريافته‌اند كه تنها ارايه خدمات فعلي و فعاليت‌هاي روزمره‌ كنوني كافي نيست و بايد براي ماندگاري اين‌ بنگاه‌هاي اقتصادي،در جلب و جذب و حفظ مشتري‌ كوشش نمايند و شيوه‌هاي بازاريابي را در فعاليت‌هاي‌ خود اعمال كنند. البته طي سال‌هاي اخير،تعدادي از.........

منابع:

ابراهيمي، حميد. 1379. مفاهيم علمي مديريت بازاريابي. فصلنامه مدرس علوم انساني ، دوره 3، شماره 12، صص 11-34.

آشتياني، پ. 1388. همپوشي بازاريابي رابطه مند و مديريت ارتباط با مشتري. ماهنامه تدبير-سال هجدم-شماره181 انتشارات نشر انديشه.

..............

..............

 


[1] - Customer Relationship Management (CRM)

[2]- Johnson

[3] - Keramatian and et al (2010)

[4] - Swift (2001)

[5] - Customer  Information Systems

[6] - Yuksel and et al (2010)

[7] - Farquhat and (2008)

قيمت محصول : 21000 تومان

دانلود
برچسب

مباني نظري مديريت مؤثر بازاريابي مشتري مداري خدمات بانكداري الكترونيك جذب و حفظ مشتري بانكداري الكترونيك بازاريابي بانكي مباني نظري مديريت مؤثر بازاريابي و مشتري مداري خدمات بانكداري الكترونيك جذب و حفظ مشتري بانكداري الكترونيك بازاريابي بانكي

نويسنده :م
تاريخ: ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۴۱:۰۸

مباني نظري اختلالات يادگيري، مشكلات و اختلالات رياضي

مباني نظري اختلالات يادگيري، مشكلات و اختلالات رياضي

فرمت فايل : docx

حجم : 29

صفحات : 18

گروه : علوم انساني

توضيحات محصول :

مباني نظري اختلالات يادگيري، مشكلات و اختلالات رياضي

مشخصات محصول:
توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش)
همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه
توضيحات نظري كامل در مورد متغير
رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب
منبع : انگليسي وفارسي دارد (به شيوه APA)

متغيرها: اختلالات يادگيري، مشكلات و اختلالات رياضي

توضيحات: 18 صفحه فارسي (word)

با رفرنس دهي كامل فارسي و انگليسي و پانويس ها مناسب براي پايان نامه

خلاصه اي از كار:

2-2-  اختلالات ياد‌گيري

اختلال ياد‌گيري، اختلال عصب زيست شناختي است كه از يك مشكل جد‌ي د‌ر خواند‌ن، حساب كرد‌ن و يا كلمه‌بند‌ي در نوشتن به وجود‌ مي‌آيد‌ كه انتظار نمي‌رود‌ به يك فرد‌ عاد‌ي نسبت د‌اد‌ه شود‌. اگر د‌رست ارزيابي نشود‌ تأثير بالقوه‌اي روي عملكرد‌ ناسازگارانه‌ي فرد‌ د‌ارد‌ و د‌ر حوزه‌هاي چند‌گانه‌ي زند‌گي ضعف ايجاد‌ مي‌نمايد‌. وقتي فرد‌ي مظنون به اختلال ياد‌گيري مي‌شود‌، يك ارزشيابي عصب روان‌شناختي براي توانايي‌هاي فرد ضروري است تا منبع مشكل را تعيين كند‌ كه مي‌تواند‌ به عنوان پايه‌اي براي فنون جبراني و اختيارات د‌رماني باشد‌ (سعيدي و همكاران، 1387). 
......................

ريشه‌ها ي اختلال ياد‌گيري  
انواع زياد‌ي از عملكرد‌هاي غيرعاد‌ي مغز وجود‌ د‌ارند‌ كه مي‌توانند‌ منجر به يك اختلال ياد‌گيري شوند‌ كه تاكنون تغييرات و علل آن شناسايي و طبقه‌بند‌ي نشد‌ه‌اند‌. به طور مثال نارساخواني از اختلالات ياد‌گيري‌اي است كه روي خواند‌ن و هجي كرد‌ن تأثير مي‌گذارد‌. تحقيقات نشان د‌اد‌ه است كه عملكرد‌ غير عاد‌ي مغز د‌ر پرد‌ازش زباني- شنيد‌اري(مثل پرد‌ازش صد‌اشناسي نام‌گذاري سريع اتوماتيك)د‌ر تعد‌اد‌ زياد‌ي از افراد‌ مبتلا به نارسا خواني د‌يد‌ه شد‌ه است. (حسين نژاد و همكاران، 1383).     

................

- ﻣﺸﮑﻼت و اﺧﺘﻼﻻت رﻳﺎﺿﯽ  

ﺗﻌﺪاد زﻳﺎدﯼ از داﻧﺶ ﺁﻣﻮزان ﻣﻘﺎﻃﻊ اﺑﺘﺪاﻳﯽ، راهنمايي و دﺑﻴﺮﺳﺘﺎن، در ﻳﺎدﮔﻴﺮﯼ دروس رﻳﺎﺿﯽ دﭼﺎر ﻣﺸﮑﻞ هستند و ﺑﺎ اﻳﻦ ﮐﻪ ﺑﻪ اﻧﺪازﻩ داﻧﺶ ﺁﻣﻮزان هﻤﺴﺎن ﺧﻮد ﺗﻼش ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ، ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ﻣﻮرد اﻧﺘﻈﺎر را ﻧﺪارﻧﺪ. ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺁﻣﻮزﮔﺎران ﺑﺮاﯼ ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺁﻧﺎن اﻳﻦ ﮔﻮﻧﻪ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ها را اﻧﺠﺎم ﻣﯽ دهﻨﺪ كه شامل موارد زير است:

- ﭘﻨﺪ و اﻧﺪرز ﺑﻪ داﻧﺶ ﺁﻣﻮزان ﺑﺮاﯼ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ درﺳﯽ ﺑﻴﺸﺘﺮ

.........................

2-3-1- عوامل اختلالات يادگيري رياضي

1- ادراكي- حركتي

ادراك، محركات شنوايي، بينايي و لامسه را سازماندهي، داراي ساختار تعبير و تفسير مي كند كودكاني كه ناتواني ادراكي دارند معمولاً براي تعبير و تفسير و پيداكردن معني محركهاي محيطشان دچار مشكل مي شوند. اگرچه بعضي از كودكانيكه ناتوانيهاي ادراكي دارند به خاطر كندي پيشرفت تحصيلي مراجعه داده مي شوند. معلمين و متخصصين بايد تلاش كنند عوامل دخيل شكست تحصيلي را كشف كنند. اين علل مي تواند شامل اختلالات توجه، افتراق بينايي، ناتوانيهاي شنوايي، ادراكي و يا ناتوانيهاي بينايي-ادراكي و يا حافظة بينايي باشد. بسياري از كودكان مشكلاتي دارند كه به خاطر تركيب دو يا چند مورد از اين علل به وجود آمده است با ارزيابي اين عوامل ممكن است معلم يك عامل اصلي دخيل را پيدا كند كه مانع و محدود كنندة توانايي كودك براي موفقيت تحصيلي است (بني عقيل و همكاران، 1387).

....................

رابطه هوش و يادگيري

هوش توانايي ذهني است و قابليت‌هاي متنوعي همچون استدلال، برنامه‌ريزي، حل مسئله، تفكر انتزاعي، استفاده از زبان، و يادگيري را در بر مي‌گيرد.  غالبا ًمعيارهاي معيني نظيرِ توانايي حلِ مساله، استدلال، قدرتِ حافظه و مانند آن را تعيين كننده ي هوش در هر فرهنگي مي دانند. 

منابع:

اسلاوين، رابرت. (2002). جمع بندي تحقيقات انجام شده پيرامون يادگيري مشاركتي. ترجمه فاطمه فقيهي، فصلنامه تعليم و تربيت، سال هشتم، شماره 2، ص 42.

افروز، م. (1389). بررسي علل موثردر افت تحصيلي رياضي ابتدايي.انديشه‌هاي نو، دوره يازدهم، ص 12.

....................

.........................

قيمت محصول : 20000 تومان

دانلود
برچسب

مباني نظري اختلالات يادگيري، مشكلات و اختلالات رياضي مباني نظري اختلالات يادگيري مشكلات و اختلالات رياضي مباني نظري اختلالات يادگيري مشكلات اختلالات رياضي مباني نظري اختلالات يادگيري، مشكلات و اختلالات رياضي

نويسنده :م
تاريخ: ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۴۰:۲۷

مباني نظري گياه عدس و تاريخ كاشت و تراكم بوته و صفات عملكردي و اجزاي عملكرد گياه

مباني نظري گياه عدس و تاريخ كاشت و تراكم بوته و صفات عملكردي و اجزاي عملكرد گياه

فرمت فايل : docx

حجم : 86

صفحات : 57

گروه : مباني و پيشينه نظري

توضيحات محصول :

مباني نظري گياه عدس و تاريخ كاشت و تراكم بوته و صفات عملكردي و اجزاي عملكرد گياه

مشخصات محصول:
توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش)
همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه
توضيحات نظري كامل در مورد متغير
رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب
منبع : انگليسي وفارسي دارد (به شيوه APA)

خلاصه اي از كار:

- اهميت حبوبات در تغذيه انسان

حبوبات يكي ازمهمترين منابع گياهي غني ازپروتئين و دومين منبع مهم غذائي انسان به شمار مي رود  و در كنار غلات، نقش بسيار موثري درتغذيه انسان دارد. در كشورهائي كه از نظر كمي و كيفي در فقر غذائي هستند، حبوبات اهميت ويژه اي داشته و جزء اصلي رژيم غذائي مردم فقير جهان محسوب
مي گردد.

انرژي حبوبات معادل غلات است. از  نظر اسيدهاي آمينه (بخصوص ليسين)غني هستند. لگوم ها با توجه به داشتن ريشه هاي عميق، علاوه برتحمل شرايط خشكي كه جهت كشت در مناطق خشك توصيه مي شود، باداشتن ويژگي تثبيت ازت، موجب بهبود حاصلخيزي خاك اعم ازخواص فيزيكي، شيميائي و زيستي شده و نقش مهمي در پايداري نظام كشاورزي ايفا مي كند. به همين خاطرحبوبات در تناوب زراعي جايگاه خاصي داشته ودامنه سازگاري وسيعي دارند. در عرضهاي جغرافيائي و دامنه هاي حرارتي مختلف اعم از مناطق گرمسيري و سردسيري قابل كشت مي باشند. اين محصولات هم به طور منفرد و هم به صورت كشت مخلوط با ساير محصولات قابل كشت هستند. گياهاني كم توقع بوده و براي كشت در نظام هاي زراعي كم نهاده مطلوب هستند (صادقي‌پور، 1380).

......................

- ارزش غذايي عدس

عدس بعلت داشتن پروتئين زياد (23 تا 32 درصد) و سهل‌ الهضم بودن و ارزش غذايي خوب، در بين ساير حبوبات از اهميت خاصي برخوردار مي‌باشد و بخش عمده‌اي از رژيم غذايي مردم تنگدست را تشكيل داده و به همراه نخود و باقلا بعنوان گوشت مردم فقير شناخته شده و اغلب جايگزين گوشت مي‌شود. بطور متوسط حبوبات مانند عدس، مقدار پروتئيني بيشتر از دو برابر غلات توليد مي‌كنند (باقري و همكاران 1376) .

....................

- اهميت اقتصادي، سطح زير كشت و توليد عدس

لگومها پس از غلات مهمترين گياهان زراعي بشمار مي‌روند و به تيره Fabaceae تعلق دارند. زراعت لگومهاي دانه‌اي سريعترين راه افزايش توليد پروتئين در كشورهاي در حال توسعه آسيا، آفريقا و آمريكاي لاتين است. سطح زير كشت جهاني حبوبات 54/64 ميليون هكتار و توليد كل آنها 6/43 ميليون تن مي‌باشد و متوسط عملكرد جهاني آنها 856 كيلوگرم در هكتار است كه اكنون هدف، افزايش اين عملكرد به 1500- 1000 كيلوگرم در هكتار مي‌باشد. سطح زير كشت عدس در دنيا  بيش از 2 ميليون هكتار و كل توليد آن 3/2 ميليون تن است (هانيسگي،1380). پروتئين حبوبات از نظر اسيدآمينۀ ليزين غني است ولي از نظر تركيبات گوگرددار مثل اسيدآمينه ميتونين فقير است، به همين دليل تركيب غلات- حبوبات غذاي كاملي است. مصرف سرانه حبوبات از 64 به 40 گرم در روز كاهش يافته است (هوتين، 1376)

................

- گياه‌شناسي عدس

عدس (Lens culinaris) از جنس Lens و متعلق به خانواده لگومينوزه (بقولات) است نام لاتين اين گونه اولين بار توسط مديكوس در سال 1787 منتشر شد (هوتين، 1376).

عدس‌ها متعلق به طايفه Viciceae هستند كه خود داراي 5 جنس Lens، Vicia، Pisum، Lathyrus و Vavilovia مي‌باشد. اين‌ها همگي از يك خزانه ژني بوده و قادرند براحتي با هم تلاقي شوند (هانسيگي و همكاران،1380).

...................

- سابقه كشت عدس

عدس از قديمي‌ترين منابع غذايي گياهي بشر است و سابقه كشت و كار آن به قدمت تاريخ كشاورزي است و همزمان با گندم بوده است. عدس هم در قرآن (سوره بقره آيه 61) و هم در انجيل نام برده شده است. وجود بقاياي دانه‌هاي عدس در مقابر مصري به 2300 سال قبل از ميلاد مسيح مي‌رسد (مجنون حسيني، 1372). اين گياه بومي جنوب غربي تركيه و تركستان است (هانسيگي و همكاران، 1380)

................

- اهميت كشت و كار عدس

عدس بعلل زير قادر است در كشاورزي نوين نقش عمده‌اي را ايفا نمايد:

1- ورود در برنامه‌هاي تناوب زراعي، بدليل تثبيت ازت باعث حاصلخيزي خاك مي‌شود و براي محصولات پس از خود سودمند است. در تناوب با غلات در مزرعه عدس مي‌توان با استعمال علف‌كش بر عليه گرامينه، علفهاي هرز را به نحوي كنترل نمود و همچنين بيماري‌هاي ريشه‌اي را در غلات كاهش داد (هوتين، 1376).

2- سازگاري نسبتاً خوب با اقليم‌هاي خشك و نيمه خشك، بطوريكه در مناطق گرم و خشك در پائيز و در نواحي سردسيري، اواخر زمستان تا اوايل بهار كشت مي‌شود.

3- طول دوره رشد نسبتاً كوتاه، 70 تا 100 روز و امكان كشت آن بعنوان محصول دوم بعد از غلات.

4- ارزش غذايي خوب كاه آن در تغذيه دام كه بمراتب ارزش غذايي بهتري از كاه غلات دارد و علوفه خوبي براي پرواربندي مي‌باشد (احمد، 1997).

.................

- موارد استفاده

...................

- آب و هواي مناسب كاشت عدس

در شرايط آب وهوايي ايران امكان كشت گياه عدس به هر دو صورت ديم و آبي وجود دارد و با توجه به تنوع ارقام اين گياه در قاره آسيا و نيز در ايران، امكانات انتخاب در آن براي بهبود عملكرد و ساير صفات زراعي وجود دارد (رافضي، 1375).

.............

- فتوپريود و درجه حرارت

اين گياه جزو گياهان روز بلند است كه بطول روشنايي 14 ساعت يا بيشتر احتياج دارد، واريته‌هاي بي‌تفاوت (روزخنثي) نيز در بين آنها ديده مي‌شود. عدس‌هايي كه در شرايط روز كوتاهي كشت مي‌شوند، رشد رويشي بيشتري خواهند داشت. نوسانات در طول روشنايي، درجه حرارت روز و شب مي‌تواند روي فنولوژي و ساختمان گياه، گلدهي، تشكيل غلاف و ميزان محصول اثر بگذارد. عدس گياه مخصوص مناطق معتدله سرد تا نواحي خشك و گرم است، در ارتفاعات و مناطق گرم تا 2000 متري از سطح دريا كشت مي‌شود (محمودي، 1383).

..............

- جوانه‌زني

.............

- نياز آبي

................

- نيازخاكي و كودي

.................

- عمليات زراعي

................

- بررسي تنوع ژنتيكي عملكرد عدس

...............

- تثبيت بيولوژيكي ازت

يك زراعت عدس كه 2 تن دانه توليد كند حدود 100 كيلوگرم ازت، 28 كيلوگرم فسفر و 78 كيلوگرم پتاس در هكتار جذب مي‌كند. تحت شرايط تلقيح بذر با ريزوبيوم بصورت طبيعي 85 درصد كل نياز ازت از طريق تثبيت ازت تأمين مي‌گردد (مجنون حسيني، 1372؛ هانسيگي و همكاران ، 1380؛ هوتين، 1376).

................

- تراكم  و نقش آن در زراعت

دستيابي به يك عملكرد خوب مستلزم توليد يك محصول خوب مي باشد. تراكم مناسب ضمن استفاده كامل از مواد غذائي و رطوبت، به خوبي با علفهاي هرز رقابت مي كند. حد مطلوب تراكم كاشت بسته به شرايط محيطي و تيپ گياه فرق مي كند. يكي از روشهاي مؤثر در مورد بالا بردن كارائي استفاده از بارندگيها در فصل زراعي، انتخاب تراكم مناسب است. بطور كلي تراكم كاشت تاثير اساسي بر رشد گياه دارد، زيرا نوع شرايط محيطي را كه در مراحل مختلف رشد، گياه با آن مواجه خواهد شد تعيين خواهد كرد . (محمودي، 1383).

................

- تاريخ كاشت و نقش آن در زراعت

رعايت تاريخ كشت براي جلوگيري از تخريب خاك و بستر كشت مناسب توسط عمليات به موقع ماشين آلات از رشد و تكثير به موقع تعدادي از آفت ها جلوگيري مي كند و يكي از عوامل موثر در سالم سازي محيط كشت به شمار مي رود . زيرا با تغيير دادن زمان كاشت مي توان بعضي از آفت ها را كنترل كرد .

عدس علاوه بر تثبيت نيتروژن هوا و مناسب ساختن آن براي گياه ميزبان و محصولات بعدي، در تناوب با غلات باعث شكستن سيكل آفات و بيماري هاي غلات كه در اثر سيستم هاي تك كشتي بوجود مي آيند، مي شود و از اين طريق باعث پايداري در سيستم هاي زراعي غلات مي گردد (ساركر و همكاران، 2002).

......................

- تاثير تاريخ كاشت بر عملكرد و صفات گياهان زراعي

تغيير تاريخ كاشت باعث تغيير طول روز، دماي حداكثر و حداقل رطوبت نسبي و ساير شرايط محيطي در طول فصل رشد گياه شده و بر طول دوره رشد، مراحل فنولوژيك و در نهايت بر عملكرد كمي و كيفي گياه تاثير مي گذارد. اصولا براي هر محصولي زمان كاشت مطلوبي وجود دارد كه به تاخير افتادن آن موجب كاهش عملكرد مي گردد (سرمدنيا، 1369).

انتخاب تاريخ كاشت مناسب به علت ضرورت استفاده حداكثر از عوامل محيطي طي فصل رشد، حائز اهميت است. تاريخ كاشت مطلوب از محلي به محل ديگر  و در يك محل نيز از ژنوتيپي به ژنوتيپ ديگر متفاوت است. كاشت عدس در زمان مناسب باعث استقرار بهتر گياه پيش از فرا رسيدن دماهاي محدودكننده رشد، مي‌شود (ساركر و همكاران، 2002 ).

..............

- تاثير تاريخ كاشت بر عملكرد و اجزاي عملكرد

گلوي (1372) با بررسي اثر تاريخ كاشت و تراكم بوته بر عملكرد و اجزاي عملكرد عدس در منطقه مشهد، مشاهده كرد كه تأخير در كاشت عدس بهاره، بدليل افزايش سريع درجه حرارت در آخر فصل رشد، باعث كاهش طول دوره زايشي، عملكرد دانه، تعداد غلاف در بوته و تعداد دانه در غلاف گرديد.

مروي در سال 1374 در منطقه نيشابور، با بررسي اثر تاريخ كاشت بر روي عدس نتيجه گرفت كه در كاشت زود هنگام، عملكرد دانه در هكتار، تعداد غلاف و دانه در بوته و وزن صد دانه بيشتر از تاريخهاي كاشت ديگر بود.

يزدي صمدي و پيغمبري در سال 1383 در بررسي سه ساله اثر تاريخ كاشت و تراكم بوته بر صفات مهم زراعي عدس در منطقه كرج، دريافتند كه حداكثر محصول و وزن صد دانه از تاريخ كاشت اول يعني اواسط آذر و حداقل محصول از تاريخ كاشت آخر، يعني اواسط بهمن ماه حاصل گرديد.

ليليانا و ددلگا (1986) با بررسي اثر تاريخ كاشت بر روي عدس در آرژانتين، چنين نتيجه گرفتند كه عملكرد دانه در بوته تحت تأثير تاريخ كاشت قرار مي‌گيرد، ولي وزن صد دانه تحت تأثير آن قرار ندارد.

با جايگزيني كشت پائيزه-زمستانه به جاي كشت بهاره و استفاده بيشتر از نزولات جوي، وضعيت كيفي و كمي عملكرد به نحو مطلوبي افزايش مي يابد (مولودي، 1382).

.....................

- تاثير تاريخ كاشت بر صفات مورفولوژيكي

با تأخير در كاشت، طول دوره رويشي، ارتفاع ساقه و فاصله اولين غلاف از سطح زمين تحت تأثير روزهاي بلند و درجه حرارتهاي بالا كاهش مي ‌يابد (نخزري مقدم، 1379؛ گلوي، 1371 )

.............

- تاثير تاريخ كاشت بر مراحل فنولوژيكي

در آزمايش بررسي برخي صفات توده هاي عدس مناطق گرم و خشك در ايستگاه تحقيقات كشاورزي زهك- زابل در سال زراعي 84-1383 مشخص گرديد كه با تأخير در كاشت، فاصله زماني كاشت تا 50 درصد گلدهي و 90 درصد رسيدن كاهش يافت. نتايج آمار توصيفي صفات نشان داد كه بيشترين ضريب تغييرات فنوتيپي مربوط به عملكرد دانه بود (نارويي راد، 1387).

..........

-تاثير تراكم بوته بر عملكرد و صفات گياهان زراعي

عكس‌العمل عدس به تراكم كاشت بسته به شرايط رشد و ژنوتيپ‌هاي آن متفاوت است (هوتين، 1376). در ايران مقدار بذر به روش دست‌پاش براي عدس‌هاي ريز 30 تا 45 كيلوگرم در هكتار و براي عدس‌هاي درشت 35 تا 55 كيلوگرم در هكتار توصيه شده است (هوتين، 1376).

...........

- تاثير تراكم بوته بر عملكرد و اجزاي عملكرد

تراكم بوته يكي از عوامل زراعي بسيار موثر در تعيين عملكرد است، كه خود تحت تاثير رقم و شرايط آب و هوايي قرار مي گيرد. از آنجائي كه حبوبات ظرفيت خود تنظيمي كمي دارند،  لذا براي حصول عملكرد بالا تراكم مطلوب گياه يك پيش نياز ضروري است ( كافي و همكاران، 1384).

...........

- تاثير تراكم بوته بر صفات مورفولوژيكي

در تحقيقي كه توسط موهلبار و همكارانش در سال 1995 انجام شده، اعلام گرديد كه در عدس، ثبات عملكرد در رنج وسيعي از تراكم گياهي حاصل مي‌شود. به اين صورت كه گياهان كاهش تعداد بوته در واحد سطح را از طريق افزايش تعداد شاخه‌هاي جانبي جبران مي‌كنند. بنابراين آنها براي عدس‌هاي دانه درشت، حداكثر 115 كيلوگرم در هكتار و براي عدس‌هاي دانه ريز، حداقل 15 كيلوگرم در هكتار بذر را براي مناطق شمالي هند توصيه  نموده‌اند.

..................

- تاثير تراكم بوته بر مراحل فنولوژيكي

......................

- عملكرد و اجزاي عملكرد

.....................

- تعداد غلاف در بوته

....................

- تعداد دانه در بوته

..................

- تعداد دانه در غلاف

..........

- وزن صد دانه

................

- عملكرد بيولوژيك

................

- شاخص برداشت

............

منابع:

 1. آقايي، م. ج.، ش. واعظي، و م. ر. شهاب، 1383. پتانسيل موجود در عدس هاي بومي ايران. هشتمين كنگره علوم زراعت و اصلاح نباتات ايران، 5-3 شهريور. دانشكده علوم كشاورزي دانشگاه تهران.
 2. انوار، ب.، 1372. عدس، انتشارات وزارت كشاورزي، سازمان تحقيقات، آموزش و ترويج كشاورزي.
 3. اسدي چالشتري، س. 1378. بررسي شاخصهاي تحمل به خشكي و ارزيابي لاين هاي عدس زراعي بومي استان آذربايجان غربي.

..................

..................

.................

 

قيمت محصول : 29000 تومان

دانلود
برچسب

مباني نظري گياه عدس و تاريخ كاشت و تراكم بوته و صفات عملكردي و اجزاي عملكرد گياه مباني نظري گياه عدس و تاريخ كاشت و تراكم بوته و صفات عملكردي و اجزاي عملكرد گياه مباني نظري گياه عدس تاريخ كاشت تراكم بوته صفات عملكردي اجزاي عملكرد گياه مباني نظري گياه عدس مباني نظري تاريخ كاشت عدس مباني نظري تراكم بوته عدس صفات عملكردعدس مباني نظري

نويسنده :م
تاريخ: ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۳۹:۵۹

مباني نظري روش تدريس و ارتباط تدريس و يادگيري و روش تدريس بديعه پردازي (نوآفريني) و روش تدريس ايفاي نقش

مباني نظري روش تدريس و ارتباط تدريس و يادگيري و روش تدريس بديعه پردازي (نوآفريني) و روش تدريس ايفاي نقش

فرمت فايل : docx

حجم : 64

صفحات : 51

گروه : مباني و پيشينه نظري

توضيحات محصول :

مباني نظري روش تدريس و ارتباط تدريس و يادگيري و روش تدريس بديعه پردازي (نوآفريني) و روش تدريس ايفاي نقش

مشخصات محصول:
توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش)
همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه
توضيحات نظري كامل در مورد متغير
رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب
منبع : انگليسي وفارسي دارد (به شيوه APA)

خلاصه اي از كار:

- تدريس

اصطلاح تدريس ،اگر چه در متون علوم تربيتي مفهومي آشنا به نظر مي رسد ،اكثر معلمان و مجريان برنامه هاي درسي با معني و ماهيت درست آن آشنايي دارند . برداشتهاي مختلف معلمان از مفهوم تدريس مي تواند در نگرش آنان نسبت به دانش آموزان و نحوه ي كار كردن با آنها تأثير مثبت يا منفي بر جاي گذارد . برداشت چند گانه از مفهوم تدريس مي تواند دلايل مختلفي داشته باشد ؛از مهمترين آنها ضعف دانش پايه و اختلاف در ترجمه و برداشت نادرست معلمان از ديدگاههاي مختلف تربيتي است. گاهي آشفتگي و اغتشاش در درك مفاهيم تربيتي به حدي است كه بسياري از كارشناسان ، معلمان و دانشجويان اين رشته مفاهيمي چون پرورش ، آموزش ،تدريس و حرفه آموزي را يكي تصور مي كنند وبه جاي هم به كار مي برند . اين مفاهيم اگر چه ممكن است در برخي جهات وجوه مشترك و در هم تنيده داشته باشند ، اصولاً مفاهيم مستقلي هستند و معناي خاص خود را دارند (فلاحي، 1388).

........................

- روش هاي تدريس           
تدريس, تنها فعاليت معلم در كلاس درس نيست بلكه فعاليتي دو جانبه از طرف معلم و دانش آموزان ميباشد كه در جريان آن, بين دانش آموزان با يكديگر و معلم تعامل وجود دارد.    
روش تدريس را ميتوان به دو گروه عمده تقسيم كرد: روشهاي تدريس فعال و روشهاي تدريس غير فعال (سنتي). (عيبري، 1389). 
..................

- يادگيري فعا ل چيست؟

به طور خلاصه يادگيري فعال آن است كه دانش آموزدر توليد مفهوم مشاركت دارد در مقابل ،يادگيري انفعالي قرار دادن دانش آموز در مقابل مفاهيم آماده واز پيش طرح شده اي است كه انتظار ميرود كه آن ها را حفظ كند در يادگيري فعال موضوع مهم آموختن مطالب همراه بادرك وفهم آن هاست اين نوع آموختن تنها ازراه در گير شدن مستقيم با مسئله وكسب تجربه هاي دست اول حاصل مي شود اما درياگيري انفعالي تاكيد بر خواندن مطالب و حفظ كردن آن هاست . تفاوت هاي اين دو روش در جدول 1 آمده است.

جدول 1: مقايسه روش هاي ياددهي سنتي (غير فعال) و يادگيري (روش نوين و فعال) (يغما، 1380).

....................

- ارتباط بين تدريس و يادگيري

يادگيري، فرايندي مداوم در طول زندگي انسان محسوب مي شود . از جريان پيچيده سخن گفتن در آغاز زندگي كه به ظاهر با سهولت انجام ميگيرد تا يادگيري نظريه هاي پيچيده علمي و حل مسائل دشوار، همه براساس فرايند يادگيري صورت مي پذيرد. يادگيري ممكن است بدون دخالت فرد خاصي به عنوان معلم صورت گيرد و يا با نظارت و هدايت معلم انجام شده و هدف و جهت خاصي را داشته باشد كه به آن يادگيري رسمي گويند.

..........................

- انواع روش هاي فعال تدريس:

- بارش مغزي

اين روش توسط الكس اسبورن در سال 1988 معرفي شد. در آن زمان بنياد فرهنگي اسبورن اين روش را در چندين شركت تحقيقاتي، بازرگاني، علمي و فني براي حل مشكلات و مسائل مديريت به كار گرفت. موفقيت اين روش در كمك به حل مسائل آن چنان بود كه ظرف مدت كوتاهي به عنوان روشي كارآمد شناخته شد. فرهنگ لغت " وبستر" تعريف بارش مغزي را چنين بيان مي دارد: تكنيك برگزاري يك كنفرانس كه در آن سعي گروه بر اين است تا راه حل مشخصي را بيابد. در اين روش همه نظرات در جمع بندي مورد استفاده قرار مي گيرند.

آموزش مبتني بر روش بارش مغزي شامل مراحل زير است :

الف) خلاقيت و توليد انديشه

بيان و تقهيم موضوع جلسه به وسيله رئيس جلسه.
اعلام وظايف اعضا، منشي و مشاهده كنندگان به وسيله رئيس جلسه .
بيان قوانين جلسه به وسيله رئيس جلسه .
شروع جلسه بارش مغزي و ارائه نظرات به صورت چرخشي و نوبتي.
ثبت نظريات و آراي بيان شده در حين اجراي جلسه به وسيله منشي.
ب ) قضاوت و ارزشيابي (معدن دار و كاكيا، 1387).

...........................

- بحث گروهي:

يكي از روش هاي معمول براي تدريس روش بحث گروهي مي باشد. روش تدريس بحث گروهي، يكي از انواع روش‌هاي سنتي است كه در بيشتر مدارس دنيا در طول تاريخ آموزش و پرورش از آن استفاده كرده‌اند و امروزه نيز يكي از متداولترين روش‌هاي حاكم بر مدارس است. روش بحث گروهي گفتگويي است سنجيده و منظم درباره موضوعي خاص كه مورد علاقه مشترك شركت‌كنندگان در بحث است. در صورت بالابودن جمعيت كلاس، بايد آنها را به گروه‌هاي كوچكتر تقسيم و يا از روش‌هاي ديگر استفاده كرد. در اين روش، معمولاً معلم موضوع يا مسأله خاصي را مطرح مي‌كند و شاگردان درباره آن به مطالعه، انديشه، بحث و اظهارنظر مي‌پردازند و نتيجه مي‌گيرند، بنابراين برخلاف روش سخنراني در اين روش، شاگردان در فعاليت‌هاي آموزشي، فعالانه شركت مي‌كنند و مسئوليت يادگيري را به عهده مي‌گيرند. در اجراي صحيح بحث گروهي، شاگردان بايد توانايي سازماندهي عقايد و ديدگاه‌هاي خود، انتقادات ديگران چه درست و چه نادرست  و ارزيابي نظرهاي مختلف را در ضمن بحث داشته باشند. به عبارت ديگر روش بحث گروهي، روشي است كه به شاگردان فرصت مي‌دهد تا نظرها، عقايد و تجربيات خود را با ديگران در ميان بگذارند  و انديشه‌هاي خود را با دلايل مستند بيان كنند (شعباني، 1386).

..................

روش پودماني:

روشي است كه در آن اهداف درس به اجزاي روشن و مشخصي تقسيم مي شوند يعني اهداف عملكردي تعيين مي شود. اهداف عملكردي ، بيان دقيق از يك قابليت مشخص يادگيري است كه به گونه اي روشن مورد مشاهده قرار مي گيرد. مجموعه اهداف جزئي عملكردي در كنار هم ، اهداف اصلي يادگيري يك واحد درسي را تشكيل مي دهند(دليرراد، 1388).

.........................

- روش تدريس بديعه پردازي (نوآفريني)

رويكرد جالبى است كه ويليام گوردون و دستيارانش در سال 1961 براى رشد خلاقيت از طريق بازى‏هاى نمايشى در آموزش و تدريس دروس مختلف، تدوين كرده‏اند و مى‏تواند مبناى نظرى روش بازسازى تجربيات گذشته باشد. الگوى بديعه‏پردازى يا افزايش تفكر خلاّق، براى كمك به دانش‏آموزان براى درهم شكستن زمينه ذهنى و توليد افكار و راه حل‏هاى تازه براى درك مسائل تاريخى و تحليل آنها، قابل استفاده است.

........................

- مفاهيم اساسي روش تدريس بديعه پردازي

اين الگو مفاهيمي ، چون استعاره قياس مستقيم ، قياس شخصي و تعارض فشرده از اين جمله اند . براي مثال از دانش آموزان خواسته مي شود كتاب درسي خود را با يك رودخانه يا يك لنگه كفش كهنه مقايسه كنند .

قياس مستقيم هم در امر نو آفريني فكري نقش ارزنده اي دارد . در قياس مستقيم ، دو موجود يا دو مفهوم مقايسه مي شوند . تعارض فشرده مفهومي است كه دو صورت يك عمل يا شيئي را توصيف مي كند . تعارض فشرده بينشي در فرد ايجاد مي كند كه ژرفاي زيادي دارد . دانش آموزان از طريق تعارض فشرده دو گونه داوري درباره يك فعاليت انجام مي دهند . مثلاً ، دانش آموزان درباره درس رياضي چنين قضاوت مي كنند ، آن درس « طاقت فرسا و لذت بخش » است . يا مي گويند تكنولوژي محصولي از تفكر عملي انسان است كه « سودبخش » و « دردسر آفرين » است  (قوشلي و اديب، 1384).

..............................

-  مراحل اجراي روش تدريس بديعه پردازي

مرحله اول : شرايط موجود

   در اين مرحله ، معلم از دانش آموز مي خواهد كه به توصيف و تشريح شرايط حاضر يا موجود بپردازند . در مرحله نخست ، دانش آموزان آنچه از شرايط مي فهمند توصيف مي كنند .

مرحله دوم : قياس مستقيم

در اين مرحله معلم از دانش آموزان مي خواهد كه قياس هاي مستقيمي را پيشنهاد كنند . معلم دانش آموزان را وادار مي كند تا يكي از قياس هاي پيشنهادي را انتخاب كنند .

................

- روش تدريس ايفاي نقش

اين روش با عناوين ديگرى همچون وانمود سازى يا شبيه سازى(13) و بازيگرى يا نمايش در تقسيم‏بندى‏هاى روش تدريس مطرح است. ( ديلون، 1995 ). روش تدريس ايفاى نقش بر تجارب مستقيم و عينى‏اى متكى است كه مى‏تواند براى درس‏هايى كه براى نمايش دادن مناسب هستند، به كار رود.

...................

- مفاهيم اساسي روش تدريس ايفاي نقش

 مفهوم ايفاي نقش مجسم كردن يا به تصوير كشيدن عواطف ، واژگان ( گفتار ) و اعمال است نقش ها به تنهايي متجلي و نمود نمي يابند ، با ايفاي نقش است كه آنچه مربوط به نقش است در برابر ديدگان قرار مي گيرند . مفهوم نقش عبارت است از دسته اي از عواطف و احساسات ، واژگان و اعمال نقش هر كس به ديد كسان ديگر داراي اسلوب خاص و رويه ويژه اي است .

 نقش هايي را كه افراد بازي مي كنند متأثر از عواملي است كه طي ساليان بر فرد اثرگذار بوده اند .

..................

- محاسن و محدوديت‌هاي روش ايفاي نقش
الف) محاسن روش ايفاي نقش
1ـ روش ايفاي نقش، شاگردان را برمي‌انگيزد كه با شور و شوق و هيجان،‌ جريان نمايش را دنبال كنند.
.................

-خلاقيت و روش هاي تدريس

خلاقيت اوج توانايي تفكر بشري است كه توانسته است انسان را به مرحله پيشرفت و ترقي برساند و او را در حل تمام مسائل و مشكلات زندگي ياري دهد. نمونه هاي خلاقيت را مي توان در نقاشي روي ديوار در زمان

...................

- پيشرفت تحصيلي و عوامل موثر بر آن:

يكي از عاملهاي بسيار مهم در تكوين شخصيت نوجوان و جوان مدرسه مي باشد. مدرسه بعد از خانواده مهمترين نقش را در فرايند اجتماعي كردن نوجوان به عهده دارد. مدرسه از طريق آموزش مهارتهاي علمي و فني و فراهم آوردن زمينه همكاري گروهي و مسيوليت پذيري نوجوان و جوان موجبات رشد همه جانبه و متعادل شخصيت آنان را فراهم مي سازد. گرچه مدارس وقت خود را صرف ايجاد آمادگي در نوجوانان و جوانان به منظور كسب مدارج عالي تحصيل مي كنند با وجود اين بسياري از نوجوانان بدون دريافت مدارج عاليه مستقيماً به زندگي وارد شده و چون فاقد آمادگي لازم براي ورود به آن مي باشند. احساس شكست و درماندگي نموده به بهداشت و سلامت رواني آنان آسيب وارد مي شود . علاوه بر آن فاكتورهاي ديگري نيز وجود دارد كه در موفقيت و يا عدم موفقيت دانش آموزان در مدرسه ودر نتيجه در زندگي آينده آنها تاثير دارد كه به ذكر پاره اي از آنها مي پردازيم.

...................

منابع:

احديان، منصور و آقازاده، محرم. (1380). روش هاي نوين تدريس، تهران: نشر آميژ.

اديب نيا ،اسد (1388).روش هاي تدريس پيشرفته: شوشتر دانشگاه آزاد اسلامي

انصاري راد، مژگان. (1379). آموزش درس مطالعات اجتماعي، تهران: نشر مدرسه.

اوجي نژاد، احمد رضا و سرخابي، محمد. (1382). بررسي تاثير الگوي تدريس بديعه پردازي بر پرورش خلاقيت دانش آموزان در درس انشا مدارس راهنمايي شهر شيراز. پايان نامه كارشناسي ارشد، دانشگاه شهيد بهشتي.

.......................

 

قيمت محصول : 27000 تومان

دانلود
برچسب

مباني نظري روش تدريس و ارتباط تدريس و يادگيري و روش تدريس بديعه پردازي (نوآفريني) و روش تدريس ايفاي نقش مباني نظري روش تدريس ارتباط تدريس يادگيري روش تدريس بديعه پردازي (نوآفريني) روش تدريس ايفاي نقش مباني نظري و بيشينه تحقيق روش تدريس مباني نظري و بيشينه تحقيق ارتباط تدريس مباني نظري يادگيري مباني نظري و بيشينه تحقيق روش تدريس بديعه پ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک ها وبلاگ